Dodatki

Projektowanie wnętrz – dodatki w stylu skandynawskim

Styl skandynawski stał się jednym z najpopularniejszych w aranżacji wnętrz. Jego nazwa pochodzi od kraju, w którym powstał. Narodził się w Skandynawii, gdzie króluje chłód. Takie też są odcienie, charakterystyczne dla tego stylu. Projektowanie wnętrz w stylu skandynawskim bazuje na bieli i szarościach oraz prostych, minimalnych rozwiązaniach. Wydawać by się mogło, że takie mieszkanie będzie charakteryzowało się surowym klimatem. Na szczęście jest zupełnie odwrotnie, ponieważ dodatki i dekoracje wnętrz wprowadzają przytulną atmosferę do skandynawskiego mieszkania. Jakie elementy dekoracji skandynawskich pasują do każdego stylu projektowania wnętrz?

Pudełka i pojemniki w stylu skandynawskim

Wszystkie dodatki w stylu skandynawskim są wykonane z naturalnych tworzyw. Kolorem przewodnim są szarości, beże i biel. Pojemniki i pudełka to jedne z najbardziej charakterystycznych dodatków stylu skandynawskiego. Są nie tylko doskonałą dekoracją, ale również praktycznym dodatkiem. Umieścić w nich można cenne drobiazgi, biżuterię lub kosmetyki. Pudełka w stylu skandynawskim charakteryzuje jasny, beżowy lub zupełnie biały kolor. Wykonane powinny być z drewna, które następnie zostaje zabarwione farbą. Dodatki takie wyglądają jak własnoręcznie wykonane pojemniki. Ich industrialny charakter wprowadza przytulny i niebanalny klimat do mieszkania. Projektowanie wnętrz za pomocą pudełek to nie tylko udoskonalanie wyglądu mieszkania, ale również organizacja miejsca na drobiazgi. Popularne są również koszyki wykonane z wikliny w kolorach szarości i bieli. Mogą służyć jako miejsce do przechowywania gazet lub po prostu kosz na owoce i słodkości.

Projektowanie wnętrz za pomocą plakatów w stylu skandynawskim

Skandynawskie dodatki są jednymi z najmodniejszych w projektowaniu wnętrz mieszkalnych. Powodem tego jest fakt, że pasują do każdego stylu aranżacji wnętrz. Popularne są plakaty z napisami motywacyjnymi, zaprojektowane właśnie w stylu skandynawskim. Są proste i klasyczne, ale posiadają przesłanie, które zachęca do działania. Świetnie sprawdzą się więc jako dekoracja ścienna w każdym mieszkaniu.

Dodaj komentarz