Wnętrza

Projektowanie wnętrz salonu – sypialnia w salonie

Salon jest pomieszczeniem, w którym czas spędzają wszyscy domownicy. W tym miejscu są również przyjmowani goście. Salon musi być więc reprezentacyjny, ale i przytulny. Projektowanie wnętrz salonu nie musi być trudne. Wystarczy mieć klarowną wizję i trochę zmysłu estetycznego. Schody niestety zaczynają się w momencie, kiedy mieszkanie posiada zbyt mały metraż, aby wydzielić osobne pomieszczenia na salon i sypialnie. W takim przypadku, salon musi pełnić również funkcję sypialni. Jak zaaranżować takie pomieszczenie, aby było efektowne, ale i funkcjonalne?

Rozkładana kanapa jest najprostszym rozwiązaniem

Wyjściem z sytuacji jest kanapa, która po rozłożeniu zamienia się w łóżko do spania. Takie rozwiązanie jest najprostsze i zdecydowanie najczęściej wcielane w życie. Niestety nie zawsze jest najbardziej komfortowe. Sypialnia jest miejscem, które zapewnia odpowiedni klimat i atmosferę do odpoczynku. Kupując kanapę pozbawiamy się możliwości stworzenia klimatycznego kącika, który przeznaczony powinien być na odpoczynek. Aby sen był efektywny warto zadbać o odpowiedni miejsce, które przeznaczone będzie tylko do spania.

Wydziel strefę sypialnianą w salonie

Jedynym z wyjść, które stosowane jest w aranżacji wnętrz salonowych, jest wydzielenie odrębnej strefy do spania. Dokonać tego można poprzez wykorzystanie regału. Można nim oddzielić łóżko od reszty pomieszczenia. Nie będzie ono widoczne, a wydzielona strefa spełni funkcję budowania klimatycznego kącika do spania. Dodatkowo regał będzie dekorował salon. Innym pomysłem może być oddzielenie dwóch części za pomocą płyty gipsowo-kartonowej lub po prostu szklanej, przyciemnianej szyby. Takie wnętrze będzie nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo stylowe. Coraz częściej można spotkać takie rozwiązanie w nowoczesnych mieszkaniach. Projektowanie wnętrz to sztuka, która bazuje na kreatywności i pomysłowości. Od Ciebie zależy w jaki sposób oddzielisz kącik sypialniany od pozostałej części salonu.

Dodaj komentarz