Wnętrza

Projektowanie wnętrz w stylu country

Projektowanie wnętrz w stylu country jest charakterystyczne dla mieszkań w Stanach Zjednoczonych. Domy i mieszkania w takim klimacie podziwiać można na amerykańskich filmach, których sceneria rozgrywa się na dzikim zachodzie. Charakterystyczny klima, na którym bazuje styl country, nie każdemu przypadnie do gustu. Jeżeli jednak są wśród was miłośnicy takich wnętrz, to zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami projektowania wnętrz w stylu country.

Projektowanie wnętrz mieszkań rodem z amerykańskich farm

Pomieszczenia zaaranżowane w stylu country są bardzo przytulne i nie emanują patosem. Osoby, które nie przepadają za wykwintnym i eleganckim stylem, powinny czuć się komfortowo w mieszkaniach country. Projektowanie wnętrz w tym stylu nie jest trudne. Charakterystycznymi cechami są naturalne, drewniane tworzywa, słomiane ozdoby i dodatki pochodzące prosto z łona natury. Dlatego też kwiaty i wszelkie wiklinowe koszyki będą bardzo mile widziane. Na ścianach warto zawiesić poroże jelenia lub inne, charakterystyczne dla dzikiej zwierzyny, ozdoby ścienne. Takie akcesoria sprawiają, że mieszkania zaprojektowane w stylu country są bardzo przytulne i przyjazne naturze.

Drewniane meble i słomiane dodatki to baza projektowania wnętrz country

Meble w mieszkaniach country przypominają te wyciągnięte ze strychu babci. Powinny być wykonane z naturalnego drewnianego tworzywa. Jeżeli widoczny jest na nich upływ lat, będą idealne. Takie meble tworzą niebanalny i bardzo swojski klimat w mieszkaniu. Dodatki dekoracyjne powinny być wykonane ze słomy. Popularne są suszone kwiaty i kosze plecione z naturalnych włókien. Świetnym i bardzo charakterystycznym elementem wyposażenia jest kominek. Sprawdzi się szczególnie w chłodne jesienne i zimowe wieczory. Wprowadzi przytulny i bardzo przyjazny domownikom klimat. Dodatkowo możliwość rozpalenia płomienia i podtrzymywania go za pomocą drewna na pewno sprawi radość każdemu mężczyźnie. Z kominkiem wieczory stają się przyjemniejsze, a możliwość odprężenia się przy nim będzie bezcenna.

Dodaj komentarz