Wnętrza

Projektowanie wnętrz w stylu francuskim

Styl francuski charakteryzuje przepych, ale również smak. Wnętrza zaaranżowane w tym stylu są eleganckie i bardzo ekskluzywne. Nie wszyscy będą czuć się komfortowo wśród wielu dekoracji i ozdób, charakterystycznych dla stylu francuskiego. Projektowanie wnętrz w tym motywie nie należy do najłatwiejszych. Trzeba znaleźć złoty środek, który pozwoli na zabawę dekoracyjnymi dodatkami. Łatwo jest przesadzić i zabrnąć zbyt daleko, łamiąc granice dobrego smaku. Jak powinny wyglądać mieszkania zaprojektowane w stylu francuskim?

Stonowane barwy to podstawa

Bazą stylu francuskiego są pastelowe odcienie ścian. Najpopularniejsze są beże i biel. Przepych dodatków i mebli wymaga delikatnej bazy. Dlatego też nie warto szaleć z ostrymi i mocnymi dodatkami. Postaw na romantyczne pastelowe odcienie. Będziesz mieć pewność, że takie kolory nie spowodują, że mieszkanie zostanie zaprojektowane w złym guście.

Stylowe, kryształowe dodatki

Styl francuski charakteryzuje przepych, głównie zbudowany za pomocą dużej ilości dodatków. Najpopularniejsze w projektowaniu wnętrz francuskich są kryształowe wazony i naturalne, grube tkaniny. Styl francuski lub wszystko co się świeci i jest ekskluzywne. Dlatego też obszerne, duże zasłony powinny być pozłacane delikatnymi niteczkami. Koniecznie muszą być wykonane z wysokiej jakości tkaniny. Kryształowe wazony powinny być wypełnione kwiatami w pastelowych kolorach. Świetnym pomysłem będzie również zamontowanie kryształowego żyrandolu, który doda elegancji każdemu wnętrzu. Pamiętaj, że także satyna jest mile widziana we wnętrzach francuskich. Satynowe poduszki i koce będą świetnie komponowały się ze stylowymi meblami.

Stylizowane meble

Najważniejszymi elementami stylu francuskiego są meble. Powinny być niebanalne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Fotele i stoły muszą być stylizowane na te z dawnych epok francuskich. Przełom XV i XVI wieku charakteryzował przepych i bogactwo. Najlepiej więc, aby meble miały pozłacane elementy, dodające szyku.

Dodaj komentarz